Czy wiążesz swoją przyszłość z zawodami związanymi ze zdrowiem człowieka?  Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT w Poznaniu stawia na przyszłościowe licealne profile. W naszej ofercie znajdziesz trzy profile kształcenia, które ułatwią Ci start w dorosłość. Kładziemy nacisk na świetne przygotowanie do matury oraz innowacyjny sposób nauczania. Nauka jest naszą pasją, dlatego chcemy rozbudzić w Tobie ciekawość i chęć zdobywania wiedzy. Wiemy, jak zainspirować Cię do działania i poszerzania umiejętności.

Nowością w naszym liceum są comiesięczne bloki profilowe. Zajęcia te poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, wprowadzając Cię w omawiane zagadnienia od strony teoretycznej i praktycznej. Bloki profilowe odbywać się będą w profesjonalnie wyposażonych pomieszczeniach. 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to biologia, chemia i język angielski. Drugi język obcy nauczany na wszystkich profilach w liceum WSEiT to język hiszpański. Ponadto w programie znajduje się łacina, której znajomość ułatwi Ci dalsze kształcenie w kierunkach medycznych.

W naszym liceum stawiamy na zdobywanie i wiedzy, i doświadczenia, dlatego proponujemy trzy przyszłościowe profile kształcenia.

Profil fizjoterapeutyczno-kosmetologiczny

Wprowadzimy Cię w świat fizykoterapii, kinezyterapii i masażu klasycznego. Poznasz podstawy medycyny fizykalnej i balneoklimatologii. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kształcenia na tym profilu pomogą Ci stać się kompetentnym kandydatem na fizjoterapeutę. Będziesz gotowy sprostać wyzwaniom dzisiejszego społeczeństwa, które dużo siedzi, a mało się rusza. Ból pleców jest tak powszechny jak ból głowy. Noworodki przychodzą na świat z problemami z napięciem mięśniowym. Wzrasta też świadomość, że można sobie pomóc korzystając z terapii fizjoterapeutycznej.

Na tym profilu poznasz też anatomiczne i fizjologiczne podstawy funkcjonowania skóry. Nauczymy Cię, jak działają kosmetyki i zabiegi kosmetyczne. Pokażemy, jak pielęgnować skórę, jak rozpoznawać typy cery i jej problemy oraz jak je rozwiązywać. Spektrum działań kosmetologa jest bardzo szerokie i obejmuje między innymi wspomaganie leczenia problemów skórnych, zabiegi estetyczne poprawiające kondycję skóry, pielęgnację owłosionej skóry głowy czy profilaktykę i prewencję zmian na stopach.

Dodatkowo będziesz miał także możliwość skorzystania z zajęć dotyczących podstaw wizażu oraz stylizacji i zdobnictwa płytki paznokcia.

Profil chemiczno-farmaceutyczny

Na początku poznasz teorię. Powiemy Ci czym różni się lek recepturowy od leku aptecznego. Zdefiniujemy lek i wyrób medyczny. Dowiesz się, jakie mogą być przyczyny wycofania partii leków. Następnie przejdziemy do praktyki. Pracując w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach, nauczysz się korzystać ze sprzętu, aparatury badawczej i odczynników. Pod okiem doświadczonego nauczyciela będziesz mógł samodzielnie wykonać prosty lek czy skontrolować jakość gotowego wyrobu. Wiedza i umiejętności zdobyte na profilu chemiczno-farmaceutycznym będą doskonałą bazą i ułatwią dalsze kształcenie.

Profil dentystyczny

Wprowadzimy Cię w świat zdrowia zębów i jamy ustnej. Wykłady ze stomatologii, protetyki i ortodoncji przybliżą Ci podstawowe zagadnienia dentystyki. Zadbamy o rozwój Twoich zdolności manualnych, widzenia przestrzennego i pamięci plastycznej. Pomożemy Ci pracować nad wytrwałością i koncentracją. Wytłumaczymy istotę profilaktyki i szerzenia edukacji społecznej w temacie dbania o higienę jamy ustnej. Pokażemy Ci rolę technologii cyfrowych CAD/ CAM w kreowaniu idealnego uśmiechu.

Dzięki uczestnictwie w wykładach i zajęciach praktycznych nabędziesz wiedzę i umiejętności do dalszego kształcenia w następujących kierunkach: lekarz stomatolog, technik dentystyczny, higienista stomatologiczny i asystent stomatologiczny.

Jeśli marzysz o karierze w dziedzinach medycznych, skorzystaj z innowacyjnego podejścia naszego liceum. Wspieramy zdobywanie wiedzy i stawiamy na bogatą ofertę zajęć praktycznych i doświadczeń.

    Dokument Pobierz
    Statut liceum
    Regulamin 2
    Regulamin 3
    Skip to content