Zdecydowałeś się na naszą szkołę, ale zastanawiasz się, który profil jest dla Ciebie? A może wahasz się jeszcze, bo
nie jesteś pewien, co oferujemy i co każdy z profili może Ci dać? 

Zapraszamy do lektury! W tym artykule opowiemy Ci, co wziąć pod uwagę, aby dobrze wybrać profil w naszym liceum i być z tego wyboru zadowolonym!

Jak dobrze wybrać profil w liceum?

Wybór profilu w liceum to bardzo ważna kwestia. Licea ogólnokształcące oferują wiele ciekawych opcji, jednak nie każda będzie Cię interesować i nie każda da Ci to, czego oczekujesz. Polecamy więc poświęcić parę chwil na przemyślenie tej decyzji, bo dobry wybór profilu w liceum zaprocentuje na całe Twoje życie, a na pewno ułatwi Ci dostanie się na studia.

Oto, co radzimy wszystkim ósmoklasistom ubiegającym się o przyjęcie do liceum:

– Zastanów się nad tym, co tak naprawdę Cię interesuje i co lubisz robić. Spokojnie. Nikt nie oczekuje, że już dziś będziesz wiedział, kim chcesz być za 10 lat (a jeśli już to wiesz, to gratulujemy!!!). Ale na pewno są przedmioty, które pasują Ci bardziej niż inne, na pewno też wiesz już, czego zdecydowanie nie lubisz i w co nie masz siły się wgłębiać. I to jest właśnie wiedza, o jaką chodzi! Pamiętaj, że wybór dobrego profilu w liceum nie tylko pomaga w dostaniu się na wymarzone studia, ale przede wszystkim rozwija Twoją wiedzę i umiejętności. A im więcej masz doświadczenia i styczności z ciekawiącymi Cię dziedzinami, tym łatwiejsza i bardziej oczywista będzie później decyzja na temat Twojej przyszłości.

– Odwiedź portale poświęcone studiom i przyjrzyj się różnym uczelniom i kierunkom, by ocenić, co wydaje Ci się najciekawsze.

– Zajrzyj na strony internetowe wybranych przez siebie uczelni. Zobacz, co oferują, sprawdź, co mówią o nich studenci i absolwenci. To, gdzie dana szkoła wyższa plasuje się w rankingu jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, czy będzie to miła uczelnia, do której będziesz chciał codziennie wracać.

– Sprawdź, które przedmioty maturalne mają znaczenie przy rekrutacji na wybrane przez Ciebie kierunki. Możesz to zrobić na przykład na portalu KierunkiStudiów. Zwróć uwagę, że w naukę tych, które będą naprawdę przydatne warto się zaangażować już od pierwszej klasy liceum. Pamiętaj jednak, że w ciągu czterech lat możesz zmienić zdanie co do tego, co chciałbyś studiować. Warto więc, by profil, jaki wybierzesz, uwzględniał naukę rozszerzoną przedmiotów, które dają Ci opcję dostania się na kilka różnych kierunków studiów. Nasze liceum stawia na biologię, chemię, łacinę i język angielski – topodstawa, dzięki której łatwiej Ci będzie dostać się na każdy kierunek związany z medycyną, biologią i chemią!

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu oferuje trzy profile, które pomogą Ci dostać się na studia medyczne, biologiczne i chemiczne. Przyjrzyjmy się bliżej naszym opcjom, by pomóc Ci wybrać najlepszy dla Ciebie profil:

Profil fizjoterapeutyczno-kosmetologiczny

Profil fizjoterapeutyczno-kosmetologiczny jest dla Ciebie, jeśli interesują Cię zagadnienia związane z układem ruchowym człowieka, z dobrym samopoczuciem i wyglądem. W ramach lekcji będziesz poszerzał swoją wiedzę z zakresu biologii, chemii, języka angielskiego, hiszpańskiego i łaciny. W czasie bloków profilowych natomiast będziesz mógł zgłębić praktyczne strony pracy fizjoterapeuty lub kosmetologa, w zależności od opcji, na jaką się zdecydujesz. Blok fizjoterapeutyczny pokaże Ci, dlaczego fizjoterapia to tak przyszłościowa dziedzina, odpowiadająca na problemy siedzącego stylu życia. Blok kosmetologiczny z kolei da Ci wiedzę z zakresu problemów skórnych, a także nauczy podstaw wizażu i stylizacji.

Profil chemiczno-farmaceutyczny

Jesteś zafascynowany chemią, doświadczeniami, uwielbiasz mieszać składniki w probówkach? To idealny profil dla Ciebie! Na co dzień będziesz uczył się biologii, chemii, języka angielskiego, hiszpańskiego i łaciny. Dodatkowo w czasie bloków profilowych poznasz tajniki niezwykle interesującego zawodu, jakim jest farmaceuta. Będziesz też mógł spróbować swoich sił w czasie zajęć praktycznych prowadzonych we w pełni wyposażonych laboratoriach, gdzie pod okiem nauczycieli-specjalistów wykonasz proste postaci niektórych leków. Nasz profil chemiczno-farmaceutyczny doskonale przygotuje Cię do studiów chemicznych i farmaceutycznych.

Profil dentystyczny

Fascynuje Cię stomatologia? Chciałbyś w przyszłości pracować w gabinecie dentystycznym, zostać stomatologiem bądź propagować higienę jamy ustnej? Jeśli tak, to nasz profil dentystyczny jest stworzony dla Ciebie. Oprócz rozszerzonych zajęć z biologii, chemii, języków angielskiego i hiszpańskiego oraz łaciny będziesz miał okazję uczestniczyć w profesjonalnych blokach profilowych, na których dowiesz się więcej o każdym z wymienionych zawodów, a także udoskonalisz swoje zdolności manualne dzięki zajęciom z rysunku. Jeśli nowe technologie to Twój konik, na pewno zainteresują Cię cyfrowe technologie CAD/CAM, używane do kreowania doskonałych uśmiechów!

Bloki profilowe w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT

Comiesięczne bloki profilowe prowadzone będą od pierwszej klasy przez nauczycieli akademickich pracujących na uczelniach wyższych, a jednocześnie wykonujących zawody, których uczą. Zajęcia te odbywać się będą w pracowniach i laboratoriach akademickich wyposażonych w nowoczesny sprzęt, którego profesjonaliści używają na co dzień w kontakcie z pacjentami i klientami. Nasze bloki profilowe to unikalna okazja, by naprawdę zrozumieć, na czym polegają różne zawody medyczne i zdobyć bezcenne doświadczenie.

Dowiedz się więcej!

Jeśli masz pytania na temat profili, które oferujemy lub na temat Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT, skontaktuj się z nami osobiście. Nasza kadra jest gotowa, by udzielić Ci więcej informacji i zaprezentować szkołę. Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować klasycznych drzwi otwartych, natomiast z chęcią porozmawiamy z Tobą telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00 pod numerami: 

+48 661 593 181 

+48 61 832 77 76 wew. 119.

 Zapraszamy Cię również do umówienia się na wizytę w naszej placówce i na rozmowę w sekretariacie lub z Panią Dyrektor, mgr Violettą Musą.

Zadzwoń do nas, dowiedz się więcej i podejmij świadomą decyzję na temat profilu, który Cię najbardziej interesuje.

Image designed by user18526052 / Freepik

Skip to content