Ósmoklasisto! Stoisz właśnie przed ważnym wyborem, który będzie miał bezpośredni wpływ na dalsze cztery lata Twojej edukacji, a w dużym stopniu także na całe Twoje życie. Jaką szkołę wybierzesz po podstawówce przełoży się na to, w jakim środowisku będziesz się obracał, czego i w jaki sposób będziesz się uczył oraz jaką drogą pójdziesz po zakończeniu nauki szkolnej.

Uczniowie szkół podstawowych coraz częściej decydują się na kontynuację nauki w liceach ogólnokształcących. Szkoły te zapewniają solidne przygotowanie do egzaminu dojrzałości i zwiększają szansę dostania się na wybrane studia. Rzadko natomiast dają możliwość praktycznego zapoznania się z zawodami, które po studiach można wykonywać. Uczą rozwiązywania testów, ale nie dają przygotowania do praktycznego życia. Aby takie doświadczenie zdobyć, warto wybrać liceum, która rozwija zdolności uczniów i które pokazuje, czym tak naprawdę są studia i praca w danym zawodzie. Jeśli więc szukasz praktycznego podejścia do edukacji, dobrym wyborem będzie dla Ciebie akademickie liceum ogólnokształcące. W tym artykule przyjrzymy się, czym różni się ono od klasycznego „ogólniaka”.

Akademickie Liceum ogólnokształcące – Cechy charakterystyczne:

Licea akademickie są odpowiedzią na luki w metodzie edukacji typowych liceów ogólnokształcących. Powstają z pasji i chęci kształcenia w sposób nowoczesny, gdzie teoria regularnie przeplata się z praktyką, a wkuwanie „na blachę” postrzegane jest jako przeżytek.

Oto, czym różnią się licea akademickie ogólnokształcące od zwykłych:

  1. Licea akademickie powstają pod egidą szkół wyższych. Oznacza to, że nie są oderwaną jednostką edukacyjną, ale wchodzą w skład większego organizmu, z którego czerpią dużo pozytywnych metod edukacji i wzorców.
  2. Kadra w liceach akademickich to kombinacja nauczycieli licealnych oraz akademickich. Daje to uczniom możliwość realizowania podstawy programowej zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jednocześnie zgłębienia przedmiotów profilowych pod fachowym okiem wykładowców, wyspecjalizowanych w swej wąskiej dziedzinie.
  3. Bardzo często licea akademickie korzystają z infrastruktury uczelni, z którą współpracują. Dla Ciebie oznacza to lepiej wyposażone sale, świetne laboratoria, atrakcyjne zajęcia profilowe i kontakt ze studentami studiującymi na kierunkach, które Cię najbardziej interesują.
  4. Licea akademickie profilowe pozwalają uczniom na pogłębienie wiedzy z obszarów, jakimi są zainteresowani.
  5. Prócz wiedzy teoretycznej, licea akademickie często stawiają na praktyczne sposoby poznania tematyki, jaka interesuje uczniów.
  6. Świetnie przygotowują do egzaminów, studiów, a także do późniejszego życia zawodowego.

Co wyróżnia Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT na tle innych szkół ponadpodstawowych?

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu spełnia wszystkie wyżej wymienione założenia. Gdy je tworzyliśmy, naszym celem było przygotowanie miejsca przyjaznego Wam, uczniom, gdzie w bezpieczny i atrakcyjny sposób będziecie mogli pogłębiać Wasze pasje i zainteresowania, a także odnajdywać nowe fascynujące obszary, o których wcześniej nie wiedzieliście. W rezultacie otworzyliśmy liceum ogólnokształcące, które oferuje dokładnie to samo, co klasyczne licea, a dodatkowo pozwala na pogłębienie wiedzy z zakresu fizjoterapii, kosmetologii, dentystyki, chemii, farmacji i medycyny.

liceum akademickie

Ogólnokształcące liceum Akademickie WSEiT

To, co wyróżnia nas na tle innych liceów ogólnokształcących oraz liceów akademickich, to przede wszystkim comiesięczne bloki profilowe. Te całodniowe zajęcia prowadzone w systemie akademickim, podzielone są na części praktyczną i teoretyczną. Dadzą Ci one możliwość dogłębnego poznania omawianych zagadnień i wypróbowania na własną rękę urządzeń i pomocy używanych przez przedstawicieli zawodów, o których będziesz się uczyć. Dzięki naszym blokom profilowym nie tylko zdobędziesz cenną wiedzę i doświadczenie, ale również przygotujesz się do zupełnie nowego trybu kształcenia, co będzie niezwykle przydatne w późniejszych studiach.

Nasze bloki profilowe prowadzone są przez nauczycieli akademickich, wykładających na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. To specjaliści świetnie przygotowani do nauczania i posiadający głębokie doświadczenie zawodowe. Ta kombinacja sprawia, że zajęcia z nimi pełne są praktycznej wiedzy, tętnią życiem i energią, i rozwijają znacznie bardziej niż klasyczne lekcje.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT ze względu na swoje powiązania z Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu ma dostęp do instytucji i placówek, z którymi WSEiT współpracuje, a do których uczniowie innych szkół nie mają tak oczywistego dojścia. Są to na przykład Poliklinika Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii – centrum fizjoterapii, w którym na co dzień wykonywane są nowoczesne zabiegi i gdzie pracują doświadczeni specjaliści chętni, by dzielić się swoją wiedzą.

Ponadto powiązania z WSEiT oznaczają dla Ciebie kontakt z bardzo ożywionym środowiskiem medycznym, które nie tylko kształci swoich studentów, ale także regularnie publikuje prace naukowe i organizuje wiele kursów podyplomowych i specjalistycznych w dziedzinach tak popularnych i przyszłościowych, jak na przykład refleksologia twarzy czy taping metodą Kinesio. Ze względu na kompleksowość swych działań i powiązań z innymi organizacjami, WSEiT znajduje się w czołówce tego typu instytucji w kraju, a jego oferta daje możliwość nieustannego rozwijania się zawodowego. 

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT da Ci znacznie więcej niż klasyczne liceum. Wybierz je, jeśli jesteś entuzjastą tematów medycznych, biologicznych i tych związanych z ciałem człowieka. Gwarantujemy, że będzie to wybór, który zaprocentuje już od Twoich pierwszych dni w naszej szkole!

Skip to content