Profil fizjoterapeutyczno-kosmetologiczny

  • rozszerzona biologia,
  • rozszerzona chemia,
  • rozszerzony język angielski,
  • język hiszpański,
  • język łaciński,

Bloki profilowe

Fizjoterapia

Fizjoterapia – przyszłościowy kierunek

Fizjoterapia to zawód, na który zapotrzebowanie stale rośnie. Za względu na zmiany funkcjonowania naszego społeczeństwa, które często wiąże się z siedzącym trybem życia, ludzie coraz częściej potrzebują pomocy w zadbaniu o prawidłowe funkcjonowanie ich organizmów, ze szczególnym uwzględnieniem układu ruchu.

Zajęcia na profilu fizjoterapii pozwolą uczniom poznać podstawy teoretyczne fizjoterapii oraz jej wybrane aspekty praktyczne. Młodzież pozna również tajniki fizykoterapii, kinezyterapii, masażu klasycznego oraz podstawy medycyny fizykalnej i balneoklimatologii. Dzięki temu zyskają większą świadomość wpływu wielu czynników na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zyskają również wiedzę na temat wybranych metod i technik, które pozwolą na poprawę ich własnej kondycji i ułatwią dalszą drogę w kierunku stania się specjalistą w zakresie tej fascynującej dziedziny.

Kosmetologia

Dziedzina Kosmetologii

 

Żyjemy w dobie, kiedy piękno staje się wielką wartością dla każdego z nas. Kosmetologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin, a kosmetolodzy wchodzą w nowe zagadnienia, chociażby wspomaganie leczenia zmian skórnych, zabiegi estetyczne zapobiegające procesom starzenia się skóry, właściwa pielęgnacja skóry owłosionej głowy czy profilaktyka i prewencja zmian na stopach.

Wszystkie te zagadnienia wymagają posiadania ogromnej wiedzy, która powinna być fundamentem każdego specjalisty. Najważniejszym aspektem zajęć na tym profilu będzie poznanie anatomicznych i fizjologicznych podstaw funkcjonowania skóry, które pozwolą na świadome poznawania roli i sposobu działania kosmetyków i zabiegów poznawanych na kolejnych zajęciach oraz świetnie przygotują młodzież do dalszej drogi w zakresie zdobywania zawodu kosmetologa.

Zajęcia będą również obejmować różne aspekty pielęgnacji skóry, zarówno domowej, jak i tej oferowanej przez profesjonalne gabinety kosmetologiczne. Nauczą młodzież rozróżniać różne typy cery, poznać jej problemy i sposoby radzenia sobie z nimi. Oprócz tego oferowane będą zajęcia z podstaw wizażu oraz stylizacji i zdobnictwa płytki paznokciowej.

Jesteś zainteresowany naszym liceum?

Skontaktuj się z nami lub zobacz naszą ofertę

Skip to content