Jeśli śledzicie nasz blog, znacie na pewno serię tekstów „Co po Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT”. Omawiamy w nich możliwości, jakie będziecie mieli, gdy ukończycie naszą szkołę. Przyjrzeliśmy się już opcjom dla absolwentów profilu kosmetologicznego i fizjoterapeutycznego. Dzisiejszy artykuł dedykujemy tym z Was, którzy wybiorą nasz profil dentystyczny!

Profil dentystyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT

Dentystyka to dziedzina wiedzy, która towarzyszy człowiekowi od wieków i która potrzebna będzie zawsze. Wie to każdy, kto choć raz miał problemy z zębami!

Profil dentystyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT wprowadzi Was w świat zdrowia zębów i jamy ustnej. Obok poszerzonych zajęć z biologii i chemii, oferujemy Wam wykłady na temat stomatologii, protetyki i ortodoncji, a także świetne zajęcia praktyczne. Te ostatnie pozwolą Wam udoskonalić Wasze zdolności manualne i widzenie przestrzenne, niezbędne, by poradzić sobie z takimi zadaniami, jak na przykład rekonstrukcja zębów. Tak szerokie spektrum zajęć da Wam dobre rozeznanie w tematyce dentystycznej oraz świetnie przygotuje Was do dalszej edukacji w tej dziedzinie.

Co po profilu dentystycznym

Absolwenci profilu dentystycznego mają wiele ciekawych opcji na dalszą edukację. Oto one: 

1. Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym

Ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym pozwala na podjęcie pracy jako stomatolog czy ortodonta. Dentystykę możecie studiować na uniwersytetach, uniwersytetach medycznych oraz innych uczelniach wyższych, takich jak Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT doskonale przygotuje Was do dostania się na takie studia.

2. Szkoła policealna

Jeśli zależy Wam na tym, aby jak najszybciej rozpocząć pracę, dobrą opcją mogą być kursy policealne, dzięki którym zdobędziecie uprawnienia do wykonywania interesujących Was zawodów. Ciekawą ofertę przygotowała Wielkopolska Szkoła Medyczna w Poznaniu: możecie tu wybrać pomiędzy rocznym kursem Asystentka stomatologiczna, dwuletnim kursem Higienistka stomatologiczna oraz dwuipółletnim kursem Technik dentystyczny. Każdy z nich solidnie przygotuje Was do podjęcia zatrudnienia.

3. Specjalistyczne kursy zawodowe

Bez względu na to, którą z powyższych opcji wybierzecie, Wasza edukacja nie musi się na niej skończyć. Po ukończeniu studiów lub studium, możecie pogłębiać Waszą wiedzę dzięki kursom i szkoleniom zawodowym. Regularne uczestnictwo w takich kursach pozwoli Wam na odświeżenie Waszych umiejętności i poszerzanie Waszych kompetencji zawodowych, a co za tym idzie na rozwijanie się w wybranej przez Was dziedzinie.

4. Profil dentystyczny w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu

Jeśli będzie chcieli wybrać się na studia dentystyczne, uczelnią wyższą oferującą świetne warunki kształcenia oraz wysoki poziom nauczania jest Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Oferuje ona trzyletnie wyższe studia zawodowe na kierunku Techniki dentystyczne. Jak na wszystkich studiach i kursach przygotowanych przez WSEiT, także i tu dużą wagę przykłada się do strony praktycznej – każdy absolwent może poszczycić się nie tylko tytułem licencjata, ale także dużym doświadczeniem i wiedzą praktyczną na temat pracy w zawodach związanych ze stomatologią. WSEiT oferuje studia dzienne oraz zaoczne, dzięki czemu możecie dopasować je do Waszego trybu życia i wymagań. Dodatkowo, studiując stacjonarnie Techniki dentystyczne na WSEiT, możecie uzyskać tytuł Higienistki stomatologicznej.

WSEiT oferuje także interesujące kursy i szkolenia. Ciekawą opcją jest kurs Terapia manualna stawu skroniowo-żuchwowego, który może zainteresować tak fizjoterapeutów, jak i osoby z wykształceniem stomatologicznym.

5. Profil dentystyczny a dalsza kariera

Niezależnie od wybranej przez Was ścieżki edukacji, pracy w sektorze stomatologicznym nie zabraknie dla nikogo. Osoby z wykształceniem w tym kierunku mogą pracować w prywatnych gabinetach, przychodniach, szkołach i szpitalach. Mogą też zajmować się wykonywaniem protez i pracować z klientami nad higieną ich jamy ustnej, stanem uzębienia a nawet pięknym uśmiechem! Jedno jest pewne – aby osiągnąć sukces potrzebne jest dobre wykształcenie. To absolutna podstawa, która wyróżni Was na rynku pracy i sprawi, że stawiając pierwsze kroki w tym zawodzie, będziecie bardziej pewni siebie.

Akademickie Liceum WSEiT – wybór na lata

Jeśli zdecydujecie się na profil dentystyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT możecie być pewni, że zostaniecie doskonale przygotowani do podjęcia dalszej edukacji, a następnie pracy w stomatologii. Już dziś pomyślcie o Waszej przyszłości. Dołączcie do nas i zacznijcie zgłębiać tajniki dentystyki dzięki naszemu profilowi dentystycznemu.

Skip to content