Jeśli zastanawiacie się, jakie opcje czekają na absolwentów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT i co dokładnie możecie robić po każdym z oferowanych przez nas profili, proponujemy Wam poczytać teksty z serii „Co po Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT”. Każdy z artykułów będzie omawiał możliwości, jakie otwierają się dla absolwentów naszej szkoły po zdaniu matury. Zaczynamy od profilu fizjoterapeutycznego.

Profil fizjoterapeutyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT

Profil fizjoterapeutyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT wchodzi w skład profilu fizjoterapeutyczno-kosmetologicznego. Uczniowie decydujący się na ten profil, oprócz lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, w których będą uczestniczyć wraz z uczniami profilu kosmetologicznego, będą także brać udział w comiesięcznych blokach profilowych. Poznają wówczas tajniki zawodu fizjoterapeuty i dowiedzą się, jak wygląda praktyczna strona wykonywania tej profesji. Dzięki takiemu podejściu do nauczania oraz świetnej kadrze nauczycielskiej, absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT otrzymają najlepsze przygotowanie do dalszego kształcenia w kierunku fizjoterapii.

Co po profilu fizjoterapeutycznym

Możliwości dla wszystkich zainteresowanych dalszą edukacją w dziedzinie fizjoterapii jest całkiem sporo. Przyjrzyjmy się im bliżej:

  • Studia i studia podyplomowe na kierunku fizjoterapia

To jedna z opcji najbardziej oczywistych, do których nasza szkoła doskonale Was przygotuje. Absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT mogą wybrać między uczelniami takimi, jak Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Medyczny oraz różnorodne szkoły wyższe, na przykład Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Studia na tym kierunku mogą być stacjonarne lub zdalne, dzienne lub wieczorowe.

Po studiach na kierunku fizjoterapia możecie pokusić się o dalszą specjalizację dzięki studiom podyplomowym, kursom i szkoleniom specjalistycznym. Bardzo ciekawe opcje znajdziecie między innymi w ofercie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Absolwenci fizjoterapii mogą na przykład zająć się fizjoterapią w pediatrii, holistyczną opieką okołoporodową czy ortopodologią. To przyszłościowe specjalizacje, które w nowoczesnym społeczeństwie są coraz bardziej potrzebne i doceniane.

Taka ścieżka edukacji dla absolwentów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT pozwoli Wam dobrze osadzić się w fizjoterapeutycznym świecie i skutecznie zwiększy Wasze szanse na zatrudnienie po studiach.

  • Szkoła policealna

To ciekawa opcja dla tych z Was, którzy chcą jak najszybciej rozpocząć pracę zawodową. Szkoła policealna dobrze przygotowuje do podjęcia zatrudnienia w niektórych obszarach związanych z fizjoterapią. Warto przyjrzeć się na przykład ofercie Wielkopolskiej Szkoły Medycznej, która organizuje dwuletni kurs Technik masażysta. Kończąc taki kurs, absolwenci są przygotowani do wykonywania masaży leczniczych, kosmetycznych i sportowych, a także do prowadzenia gimnastyki leczniczej. Dodatkowo w czasie trwania zajęć uczniowie uczestniczą w specjalistycznych lekcjach z aplikacji elastycznego plastra medycznego (kinesiotaping) oraz z masaży orientalnych.

Jak wspomnieliśmy wyżej, świetną opcją dla tych z Was, którzy pragną kontynuować lub dopiero zacząć swoją przygodę z fizjoterapią są studia, studia podyplomowe i kursy organizowane przez Wyższą Szkolę Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Można tu uczyć się w systemie stacjonarnym i zaocznym. Warto zaznaczyć, że studiując fizjoterapię na tej uczelni już po dwóch latach zdobywacie uprawnienie technika masażysty, dzięki czemu po ukończeniu nauki możecie od razu podjąć pracę w tej dziedzinie. Jednocześnie WSEiT daje Wam pełne przygotowanie do wykonywania innych zabiegów fizjoterapeutycznych oraz doświadczenie niezbędne przy staraniu się o pracę w zawodzie. Studiując na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu, będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych kursach, które świetnie pomogą Wam odnaleźć Waszą niszę, wyszkolić się w niej i podjąć interesującą pracę w tej branży.

  • No dobrze, a co po studiach?

To temat na osobny artykuł. W skrócie, możecie pracować w przychodniach, szpitalach, gabinetach masażu i klubach sportowych. Będą Was potrzebować na siłowniach, basenach i w domach narodzin. A może zdecydujecie się na własną działalność? Jedno jest pewne, solidne wykształcenie to podstawa do uprawiania tego zawodu.

Dobry start w przyszłość

Którąkolwiek z opcji wybierzecie możecie być pewni, że decydując się na kierunek fizjoterapeutyczny, inwestujecie w jeden z najbardziej przyszłościowych i potrzebnych zawodów. Dlatego właśnie profil fizjoterapeutyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Kombinacja nauki teorii oraz zdobywania praktycznego doświadczenia w naszej szkole jest unikalna na skalę krajową. Wybierz profil fizjoterapeutyczny w naszym liceum, by już teraz wkroczyć na ścieżkę tej ciekawej kariery i zapewnić sobie najlepszy start!

Skip to content