Zastanawiacie się, jakie opcje czekają na absolwentów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSEiT i co dokładnie możecie robić po każdym z oferowanych przez nas profili? Jeśli tak, dobrze trafiliście! W naszej serii „Co po Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT” omawiamy możliwości, jakie otwierają się dla absolwentów naszej szkoły po zdaniu matury. Dzisiaj zapraszamy Was do przyjrzenia się ścieżkom edukacji i kariery dla tych z Was, którzy wybiorą profil kosmetologiczny.

Profil kosmetologiczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT

Kosmetologia to dziedzina niezwykle szybko rozwijająca się i przyszłościowa, a jednak nadal nie aż tak często wybierana. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to jeden z odłamów medycyny, stąd, aby ją dobrze poznać, niezbędne jest solidne przygotowanie z biologii, chemii i anatomii.

Jeśli zdecydujecie się na nasz profil kosmetologiczny, będziecie uczyć się przedmiotów ogólnych wraz z uczniami zainteresowanymi fizjoterapią, a Wasz program zawierać będzie rozszerzone nauczanie chemii i biologii. Wasze comiesięczne bloki profilowe będą natomiast ściśle kosmetologiczne, prowadzone przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się takimi zagadnieniami, jak starzenie się, zabiegi kosmetyczne, problemy skórne i ich leczenie. Dodatkowo poznacie także różne sposoby pielęgnacji skóry – te domowe, dostępne dla każdego, jak i te specjalistyczne, po które trzeba wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego. Aby Wasz program nauczania był jak najbardziej różnorodny, przygotowaliśmy dla Was także zajęcia z podstaw wizażu oraz stylizacji i zdobnictwa płytki paznokciowej. Tak wszechstronne podejście do tematu pozwoli Wam na podjęcie studiów w kierunku kosmetologicznym oraz kompleksowo przygotuje Was do kariery w tym zawodzie.

Co po profilu kosmetologicznym

Przyjrzyjmy się bliżej opcjom, jakie otwierają się dla absolwentów profilu kosmetologicznego:

  • Studia na kierunku kosmetologia

Studia kosmetologiczne to jedna z bardziej oczywistych opcji, do której Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSEiT przygotuje Was kompleksowo. Kosmetologię możecie studiować na Akademii Wychowania Fizycznego oraz na innych uczelniach wyższych, takich jak Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu.

  • Szkoła policealna

Jeśli myślicie o tym, by jak najszybciej rozpocząć Waszą karierę, mogą zainteresować Was kursy w szkołach policealnych. Warto przyjrzeć się ofercie Wielkopolskiej Szkoły Medycznej. Znajdziecie tu dwie opcje w interesującej Was dziedzinie – dwuletni kurs Technik Usług Kosmetycznych, który przygotuje Was do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy i ciała, a także dwuletni kurs Kosmetyka Praktyczna, który prócz tytułu Technika Usług Kosmetycznych, daje także specjalizację w trychologii kosmetycznej lub stylizacji oka.

  • Specjalistyczne kursy zawodowe

Po ukończeniu każdej z powyższych opcji możecie poszerzać Waszą wiedzę i specjalizację z zakresu kosmetologii poprzez uczestnictwo w ciekawych kursach i szkoleniach zawodowych. Tutaj wybór jest duży, warto więc zdecydować się na te, które Was najbardziej interesują i które dadzą Wam przewagę, gdy będziecie się już ubiegać o pracę. Przykładowe tematy, jakie możecie dzięki takim szkoleniom zgłębić, to ziołolecznictwo, refleksologia twarzy, stylizacja paznokci i wizaż.

Jeśli zdecydujecie się na studia kosmetologiczne, uczelnią oferującą doskonałe warunki kształcenia jest Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. K. Milanowskiej w Poznaniu. Oferuje ona trzyletnie studia kosmetologiczne w trybie stacjonarnym i zaocznym, które kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. WSEiT stawia nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale również na praktyczne przygotowanie do zawodu. Dlatego właśnie w czasie trwania zajęć uczestniczyć będziecie w licznych kursach, uczyć Was będą najlepsi specjaliści i odbędziecie praktyki zawodowe, po których podjęcie zatrudnienia nie będzie Wam straszne.

Jeśli po ukończeniu studiów kosmetologicznych zainteresuje Was ortopodologia, WSEiT oferuje pierwsze w Polsce studia podyplomowe z tego zakresu, które łączą diagnostykę, podologię pielęgnacyjno-leczniczą i fizjoterapię.

Dodatkowo, WSEiT oferuje także ciekawe kursy i szkolenia, którym warto się przyjrzeć w poszukiwaniu własnej specjalizacji w kosmetologii. Bardzo interesująca i coraz bardziej popularna wśród klientów poszukujących relaksu jest na przykład refleksologia twarzy, której tajniki możecie poznać i zastosować w praktyce właśnie dzięki WSEiT.  

  • Dalsza kariera

Kosmetolodzy to specjaliści coraz bardziej poszukiwani. Wiąże się to przede wszystkim z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa piękną skórą, wyglądem i dbaniem o siebie. Także z rosnącą świadomością własnego ciała. To jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin, która daje możliwości pracy w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i kosmetologicznych, w centrach odnowy biologicznej, a nawet w firmach produkujących kosmetyki. Ciekawych opcji nie brakuje, warto więc solidnie przygotować się do podjęcia zatrudnienia w tym zawodzie!

Twoja inwestycja w przyszłość

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery i edukacji wybierzecie, profil kosmetologiczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSEiT doskonale Was do niej przygotuje. Zasilając grono naszych uczniów, staniecie się częścią niezwykle aktywnej i profesjonalnej społeczności, dzięki której szybko zrozumiecie, która z wymienionych przez nas opcji będzie dla Was najlepsza. Zainwestujcie w Waszą przyszłość. Dołączcie do nas i poznajcie tajniki kosmetologii dzięki naszemu profilowi kosmetologicznemu.

Skip to content