Marzysz o karierze medyka? Chcesz udać się na studia medyczne, ale nie wiesz jak się do tego przygotować? Jeśli stoisz przed wyborem szkoły średniej, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i już dziś postaw na akademickie liceum ogólnokształcące w Poznaniu.

Dlaczego warto wybrać akademickie liceum ogólnokształcące w Poznaniu?

 

Wybór szkoły średniej to dla wielu osób jedna z pierwszych poważnych decyzji. Szeroki wybór profili przygotowujących stricte do pracy w danym zawodzie to tylko jedna z wielu zalet akademickiego liceum ogólnokształcącego. Mówiąc o
tym, dlaczego warto zacząć swoją naukę w wyżej wymienionej szkole, nie można zapomnieć o tym, że przy Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu powstało akademickie liceum ogólnokształcące, gdzie uczniowie mają szansę zdobyć umiejętności niezbędne do wykonywania wymarzonego zawodu pod okiem wybitnych specjalistów oraz zaangażowanych nauczycieli.

Decydując się na naukę w akademickim liceum ogólnokształcącym WSEiT wPoznaniu, gwarantujesz sobie wysoki poziom kształcenia, a także możliwość zdobywania wiedzy z przedmiotów, które przygotują Cię do podjęcia studiów na kierunkach medycznych. Wybierając to liceum uniwersyteckie, masz szansę kształcić się na takich kierunkach jak:

 

  • fizjoterapeutyczno-kosmetologiczny
  • dentystyczny
  • chemiczno-farmaceutyczny

 

Co może zaoferować Ci szkoła?

 

Akademickie liceum ogólnokształcące WSEiT to wyjątkowa placówka, która została stworzona z myślą o młodych uczniach marzących o zgłębianiu wiedzy z dziedzin medycznych. Osoby chcące kontynuować swoją naukę na uniwersytetach medycznych, mają szansę zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, niezbędną do tego, by spełnić swoje marzenia zawodowe.

Wśród przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym można znaleźć chemię, biologię, a także język angielski. Dzięki profesjonalnemu podejściu, wyrozumiałości oraz odpowiedniemu motywowaniu, nauka w akademickim liceum ogólnokształcącym WSEiT w Poznaniu jest czystą przyjemnością.

Nauczyciele przekazują wiedzę w sposób łatwy oraz przystępny, tak, by każdy uczeń mógł wynieść z lekcji jak najwięcej. Dzięki zajęciom praktycznym, na których młodzież ma szansę samodzielnie przeprowadzać drobne zabiegi bądź eksperymenty, wiedza teoretyczna zdobyta przez ucznia na lekcjach, może zostać wykorzystana.

Liceum akademickie

Co wyróżnia Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu na tle innych szkół?

 

To, co wyróżnia akademickie liceum ogólnokształcące WSEiT w Poznaniu na tle innych placówek to przede wszystkim indywidualne podejście do ucznia. Miła atmosfera oraz profesjonalizm widoczny na każdym kroku to klucz do osiągnięcia sukcesu. Absolwenci  akademickiego liceum WSEiT w Poznaniu, mogą kontynuować swoją naukę na najlepszych uniwersytetach, a także politechnikach. Wiedza przekazywana przez doskonale wykwalifikowanych pedagogów może być wykorzystana przez uczniów na niemal każdej płaszczyźnie, dlatego ścieżka rozwoju absolwentów nie jest w żaden sposób ograniczona – wręcz przeciwnie zapewnia szerokie możliwości.

 

Nowością, która jest aprobowana zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów, są całodzienne warsztaty tematyczne, które są dopasowane do kierunku kształcenia danego profilu. Dzięki takim blokom uczniowie mają szansę zdobyć oraz utrwalić znacznie więcej informacji niż w przypadku tradycyjnych 45-minutowych zajęć. Bloki profilowe będą odbywać się raz w miesiącu, a ich forma będzie przypominać zajęcia akademickie (będą one składać się z wykładów oraz zajęć praktycznych). Dzięki temu uczniowie będą mogli zapoznać się z systemem prowadzenia zajęć, jaki czeka ich na studiach.

Skip to content